Postępowanie Egzekucyjne

Postępowanie egzekucyjne

W przypadku problemów z dłużnikami polskie prawo dostarcza skutecznych narzędzi, które pozwalają na egzekucję praw wierzyciela. Takimi sprawami zajmuje się nasza Kancelaria adwokacka.

Pomagamy zarówno wierzycielom, którzy chcą odzyskać swoje długi, jak i dłużnikom. Skontaktuj się z nami, by dowidzieć się więcej o możliwości otrzymania wsparcia w postepowaniu egzekucyjnym.

Postępowanie egzekucyjne

Czym jest postepowanie egzekucyjne?

W życiu zdarzają się takie sytuacje, w których dłużnicy przez długi czas uchylają się ze spłatą należności. Mimo usilnych próśb i licznych wezwań nie oddają pieniędzy, które powinni nam zapłacić. Tak naprawdę może przydarzyć się to każdemu z nas.

W takich sytuacjach, bardzo często jedyne rozwiązanie stanowi postępowanie egzekucyjne. Jest to proces, w którym organy państwowe wdrażają środki przymusu, umożliwiające wypełnienie świadczeń wierzyciela.

Chociaż pozornie brzmi to bardzo skomplikowanie, to przy współpracy z odpowiednim prawnikiem, całą procedurę możemy przejść szybko i bezproblemowo. Jeśli poszukujesz Kancelarii adwokackiej z Mińska Mazowieckiego lub okolic, skontaktuj się z nami.

Jaki jest zakres usług Kancelarii?

Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną związaną z postępowaniem egzekucyjnym. Do wykonywanych przez nas najczęściej usług związanych w egzekucją należności należy

  • przygotowanie wniosków o wszczęcie, zawieszenie, wstrzymanie lub wznowienie egzekucji,
  • ochrona prawna dłużnika podczas postępowania egzekucyjnego,
  • ochrona Klienta przed egzekucją, w tym przygotowanie skarg na czynności komornika,
  • czuwanie nad pracą komornika i wsparcie komornika w podejmowanych działaniach,
  • pomoc w odwołaniu od wyroków i nakazów zapłaty,
  • reprezentowanie Klienta przed sądem i komornikiem.

Każde postępowanie egzekucyjne jest inne, dlatego do ustalenia szczegółowego planu działania niezbędne jest spotkanie z jednym z naszych prawników. Zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią z siedzibą Mińsku Mazowieckim w celu ustalenia terminu spotkania.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

Wierzyciele, którzy biorą udział w postępowaniu egzekucyjnym korzystają najczęściej z pomocy adwokatów, którzy specjalizują się w sprawach związanych z długami. Odpowiedni prawnik nie tylko pomoże przygotować niezbędny materiał dowodowy oraz dokumenty, ale także zapewni profesjonalną asystę i wsparcie w trakcie całego procesu.

Jakie są rodzaje egzekucji?

Nasza Kancelaria specjalizuje się w dwóch podstawowych typach postępowań egzekucyjnych:

  • egzekucji sądowej - jej wynikiem jest przymusowe wykonanie zobowiązań cywilnych wobec wierzyciela np. w przypadku nieuregulowanych faktur,
  • egzekucji administracyjnej – jej wynikiem jest przymusowe wypełnienie obowiązków administracyjnych, np. w przypadku uchylania się od opłaty mandatu.

Pomoc prawna w postępowaniu egzekucyjnym

Klienci, którzy zgłaszają się najczęściej do nas, to firmy oraz osoby prywatne, wobec których nie zostały spłacone należności. Postępowanie egzekucyjne w tym przypadku jest często jedynym rozwiązaniem problemu.

Dużą grupę Klientów stanowią również osoby, wobec których niesłusznie przyznano kary administracyjne.

adwokat Natalia Pietrak

Natalia Pietrak

Dzięki doświadczeniu związanym z prawem cywilnym, doskonale znam i rozumiem problematykę dobrze stworzonych umów. W kancelarii tworzymy dokumenty które mają za zadanie chronić Klientów, ich interesy czy własność intelektualną.

jestem do Twojej dyspozycji

NP

Kancelaria Adwokacka Radosław Domalewski
plac Kilińskiego 4/lok. 4, 05-300 Mińsk Mazowiecki

+48 22 629 03 32

zapraszamy do kontaktu

office@legalalliance.pl

napisz do nas

formularz kontaktowy