Dział spadku

Dział spadku

Po śmierci bliskiej osoby, bardzo często nie jesteśmy psychicznie gotowi do tego, by zająć się kwestiami formalnymi. Jedną ze najważniejszych spraw w tym okresie jest przeprowadzenie działu spadku.

O ile w przypadku wyłącznie jednego spadkobiercy dziedziczenie przebiega w zasadzie bez problemów, o tyle w przypadku, gdy spadkobierców jest więcej, sprawa może okazać się dużo bardziej skomplikowana.

Dział Spadku Mińsk Mazowiecki

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika?

W wielu przypadkach pomoc prawnika przy dziale spadku jest nieoceniona. Profesjonalista pomoże nie tylko w kwestiach formalnych, ale również wytłumaczy zasady dzielenia spadku oraz wszelkie wątpliwości, które z nich wynikają.

Jeśli poszukujesz adwokata z kancelarią w Mińsku Mazowieckim, który ma duże doświadczenie w tego typu sprawach, skorzystaj z naszej pomocy.

Szybkie działanie

Korzystając z pomocy naszych prawników, masz gwarancję, że dział spadku przebiegnie szybko i bezproblemowo. W naszym wspólnym interesie jest sprawne zakończenie podziału majątku.

Profesjonalne podejście

Nasi adwokaci doskonale orientują się w obowiązujących przepisach prawa. Dzięki temu są w stanie zapewnić kompleksową i rzetelną pomoc, obejmującą dział spadku na drodze umownej oraz sądowej.

Niezbędne wsparcie

Podział majątku może budzić wiele wątpliwości, dlatego nasza Kancelaria adwokacka jest otwarta na każde pytanie. Działania, jakie podejmujemy, są transparentne i zawsze możesz zapytać nas o wszystko, co nurtuje Cię w danej chwili.

Jakie są drogi działu spadku?

Nasi adwokaci z Mińska Mazowieckiego bardzo chętnie pomogą Ci w sprawiedliwym rozdysponowaniu majątku zmarłego.

Duża wiedza i doświadczenie prawników z Derlikowski & Domalewski spółka partnerska z Mińska Mazowieckiego sprawi, że dział majątku przebiegnie szybko i sprawnie, a spadkobiercy będą usatysfakcjonowani. W zależności od sytuacji oraz zgodności spadkobierców przeprowadzamy dwa rodzaje działu spadku:

Umowny dział spadku

w przypadku zgodności spadkobierców - spadek dzielony jest na podstawie umowy podpisanej przez wszystkich spadkobierców,

Sądowny dział spadku

w przypadku braku zgody między spadkobiercami - dział spadku jest wynikiem postępowania sądowego.

Kancelaria reprezentuje Klientów zarówno w sprawach, które oparte są na polskim prawie materialnym i procesowym, tj. wtedy gdy majątek Spadkodawcy znajduje się w Polsce, ale również Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 4 lipca 2012r. w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń przyjmowania i wykonywania dokumentów urzędowych dotyczących dziedziczenia oraz w sprawie ustanowienia europejskiego poświadczenia spadkowego z dnia 4 lipca 2012 r. to jest w sytuacji gdy zmarły zostawił majątek nie tylko w Polsce ale np. pracując w Niemczech lub Wielkiej brytanii - część jego majątku została w tamtym kraju.

Jak przeprowadzić podział majątku?

Podział majątku osoby zmarłej niejednokrotnie związany jest z dużymi emocjami u spadkobierców, które mogą przerodzić się w rodzinny spór. Konflikt między spadkobiercami zwykle pojawia się w przypadku, gdy nie posiadają oni wystarczającej wiedzy w zakresie prawa spadkowego.

Właśnie z tego powodu, podczas działu spadku, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej.

Kancelaria adwokacka Radosław Domalewski dysponuje wykfalifikowanymi prawnikami, którzy na co dzień zajmują się sprawami spadkowymi. Z naszą pomocą możesz mieć pewność, że spadek zostanie podzielony sprawiedliwie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Filip Domagalski

W kancelarii specjalizuje się w szczególności w dochodzeniu wierzytelności. Skontaktuj się ze mną bezpośrednio - telefonicznie lub mailowo i opisz swój problem. Postaram się pomóc!

jestem do Twojej dyspozycji

FD

Kancelaria Adwokacka Radosław Domalewski
plac Kilińskiego 4/lok. 4, 05-300 Mińsk Mazowiecki

+48 22 629 03 32

zapraszamy do kontaktu

office@legalalliance.pl

napisz do nas

formularz kontaktowy